MERSİN'DE 3MİLYONLUK İNŞAAT İŞİNDE AYDA MİN. 150BİN DÜZENLİ GELİR

azfidece

Normal Üye
Katılım
30 Haz 2023
Mesajlar
10
Tepkime puanı
7
Eminim birçok memlekette bu fırsat vardır. Günümüz koşullarında en garantili iş inşaat yapım işidir. tapu bi yana para bi yana olan ve hiç bitmeyecek olan barınma sorunu sebebiyle daha garanti iş yok. Ben bu ve benzeri forumlarda parası olup da perakende iş arayışında olanlara şaşırıyorum. O tarz bir ticaret şu an çok riskli. Yapmayın, paranızı batırmayın. Herkes bir umutla başlıyor ve iyi bir dükkan kirası personel maaşı dekorasyonui gideri gibi geri dönmeyecek masraflar yapıyor ve yüksek paralar harcıyor. Yapmayın kardeşim. Vazgeçtiğinizde yada iş tutmadığında tek kuruş zarar etmyeceğiniz şeylere para bağlayın. Bulun yanınıza birini, 2 katlı 4 daireli inşaatlar yapın. Düşünsenize, harcadığınız her kuruş arsaya, tapuya bağlı. Mutlaka etrafınızda iş bilen emlakçı mobilyacı Dekorasyonu kalıpçı demirci bunlardan birisi dahi olsa başlamanız an meselesi.
 

aykut0648

Normal Üye
Katılım
10 Şub 2022
Mesajlar
9
Tepkime puanı
3
Her sözünüze katılıyorum keşke imkanım olsada ev sahibi olabilsem. Birikim yapabilirsem bu sistem çok akıllıca.
 

azfidece

Normal Üye
Katılım
30 Haz 2023
Mesajlar
10
Tepkime puanı
7
İnşallah olur kardeşim. Benim yazımın ana konusu ev sahibi olmak değil ama yapım-satım yapa yapa sonunda yine maliyetine ev sahibi olunur zira arsa payı hariç sıradan bir evin maliyeti max 750bin tl..
 

danışman

Normal Üye
Katılım
9 May 2022
Mesajlar
22
Tepkime puanı
11
Aylık %130 lara varan yüksek enflasyon, girdi maliyetleri demir, malzeme ve çimento fiyatlarını her ay uçuruyor. Sadece 2023 ocak eylül hakediş fiyat endeksi farkı yüzde 76. Büyük prolejeleriniz ve sermayeniz karlı bir yatırım alanı orta ve uzun vadede oluşabilir ancak önümüzdeki 2-3 sene sıkı mali politika yüksek faiz düşük alım gücü demek.
 
Üst